محوطه سازی به منظور مسطح کردن و آماده نمودن محوطه ساختمان ها و ایجاد فضای سبز است که مواردی مانند طراحی پیاده رو, خیابان سازی, شبکه های جمع آوری آب و فاضلاب و … را نیز در بر می گیرید. سازندگان و پیمانکاران پروژه های ساخت و ساز بر اساس محدوده زمانی مشخص شده و نقشه اجرایی اقدام به محوطه سازی کرده و مراحل را گام به گام انجام می دهند. اگر موارد ضروری در اجرای پلان محوطه سازی رعایت نشوند و این امر منجر به بروز مشکلات بعدی شود, پیمانکار پروژه موظف است با هزینه خود نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند.

امروزه بسیاری از افراد به اهمیت داشتن فضایی زیبا که بتواند برای آن ها آرامش به ارمغان بیاورد، پی برده­ اند از همین رو طرفداران دکوراسیون داخلی و طراحی محوطه، روز به روز در حال افزایش هستند. شاید برخی از افراد این تصور را داشته باشند که صرف هزینه طراحی محوطه و اجرای آن، کار چندان معقولی به نظر نمی رسد ولی واقعیت امر این است که افراد به دلیل تغییر سبک زندگی و دور شدن از فضای طبیعی، ناگزیر به صرف این هزینه هستند. برای محوطه سازی و اجرای آن، باید حتما از متخصصین ماهر این امر کمک گرفت چون این دسته از افراد می توانند آن محیط زیبایی که مورد انتظارتان است، ایجاد کنند.

محوطه سازی فضای بیرونی ساختمان یکی از موضوعاتی است که امروزه در کشور ما بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ما در مدرن ساخت بهترین مهندسان را در اختیار داریم. البته صرف داشتن دانش فنی کافی نیست باید تجربه هم داشت. تجربه بیش از دو دهه کاری مدرن ساخت همراه با دانش فنی این اطمینان را به شما می‌دهد که محوطه ساختمانتان به بهترین نحو و زیباترین وجه اجرا خواهد شد.